Election Officials
FEDERAL
Office Name Party Email
PRESIDENT
Donald Trump
REP email
VICE PRESIDENT
Mike Pence
REP email
U.S. REPRESENTATIVE, CONGRESSIONAL DISTRICT 5
Al Lawson
DEM _
UNITED STATES SENATE
Marco Rubio
REP _
UNITED STATES SENATE
Bill Nelson
DEM email
STATE
Office Name Party Email
GOVERNOR
Rick Scott
REP email
LT. GOVERNOR
Carlos Lopez-Cantera
REP _
SECRETARY OF STATE
Ken Detzner
REP email
ATTORNEY GENERAL
Pam Bondi
REP _
CHIEF FINANCIAL OFFICER
Jeff Atwater
REP _
COMMISSIONER OF AGRICULTURE
Adam Putnam
REP email
STATE ATTORNEY
Jack Campbell
DEM _
PUBLIC DEFENDER
Andy Thomas
DEM email
STATE SUPREME COURT
Justice Charles Canady
NON _
STATE SUPREME COURT
Justice Ricky Polston
NON _
STATE SUPREME COURT
Justice R. Fred Lewis
NON _
STATE SUPREME COURT
Justice Barbara J. Pariente
NON _
STATE SUPREME COURT
Justice Peggy A. Quince
NON _
STATE SUPREME COURT
Justice Jorge Labarga
NON _
STATE SUPREME COURT
Justice James E.C. Perry
NON _
SENATE DISTRICT 3
Bill Montford
DEM _
REPRESENTATIVE DISTRICT 8
Ramon Alexander
DEM _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 1 Judge Robert Long, Jr. NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 2
Judge Barbara Hobbs
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 3
Judge James O. Shelfer
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 4
Judge Charles Dodson
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 5
Judge Frank Allman
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 6
Judge Kevin Carroll
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 7
Judge Robert Wheeler
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 8
Judge John C. Cooper
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 9
Judge Karen Gievers
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 10
Judge Martin Fitzpatrick
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 11
Judge Dawn Caloca-Johnson
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 12
Judge Terry Lewis
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 13
Judge Charles A. Francis
NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 14 Judge James C. Hankinson NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 15 Judge Jonathan Sjostrom NON _
2ND JUDICIAL CIRCUIT COURT JUDGES, GROUP 16 Judge Angela C. Dempsey NON _
LOCAL
Office Name Party Email
SHERIFF
Morris A.Young
DEM email
CLERK OF CIRCUIT COURT
Nicholas Thomas
DEM _
SUPERVISOR OF ELECTIONS
Shirley Green Knight
DEM _
TAX COLLECTOR
W. Dale Summerford
DEM _
PROPERTY APPRAISER
Reginald Cunningham
DEM _
SUPERINTENDENT OF SCHOOLS
Roger Milton
DEM _
COUNTY JUDGE
Kathy Garner
NON _
COUNTY COMMISSIONERS DISTRICT 1
Eric Hinson
DEM _
COUNTY COMMISSIONERS DISTRICT 2
Anthony Viegbesie
DEM _
COUNTY COMMISSIONERS DISTRICT 3
Gene Morgan
DEM _
COUNTY COMMISSIONERS DISTRICT 4
Brenda A. Holt
DEM _
COUNTY COMMISSIONERS DISTRICT 5
Sherrie D. Taylor
DEM _
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 1
Audrey Lewis
NON _
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 2
Steve Scott
NON _
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 3
Isaac Simmons
NON _
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 4
Charlie Frost
NON _
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 5
Tyrone Smith
NON